NIEUWS

Thuis / Nieuws / Industrnieuws / Koopgids voor dekbedovertrekken: vulgewicht, gsm, maten en groothandelsaanbod

Koopgids voor dekbedovertrekken: vulgewicht, gsm, maten en groothandelsaanbod

Oct 12, 2026

Een Europese detailhandelaar keurt in juni een proeflapje van 300 g/m2 goed, bestelt in oktober 5.000 stuks opnieuw en ontdekt in februari dat de goederen merkbaar dunner aanvoelen dan het goedgekeurde exemplaar. Het op de paklijst afgedrukte vulgewicht is identiek. Wat veranderde was de hoogte van de vulling, de steekafstand die op de quiltlijn werd gebruikt en de mate waarin de schaalstof was ontspannen voordat de vulling werd ingeblazen.

Dat ene verhaal verklaart waarom het kopen van een dekbedovertrek zo vaak misgaat. Het product ziet er eenvoudig uit, een gevulde en gewatteerde tas, maar bijna elke kwaliteitsklacht is terug te voeren op drie specificaties die gemakkelijk vaag kunnen blijven: vulgewicht en de tolerantie ervan, schaalconstructie en stikdichtheid. Leg deze drie schriftelijk vast voordat u over de prijs onderhandelt, en de meeste argumenten verdwijnen voordat de container is geladen.

Deze gids behandelt de vulopties voor dekbedovertrekken, het GSM- en TOG-assortiment, de stoffen en stiksels van de schelpen, standaardmaten op de Amerikaanse, Britse, Europese en Australische markten, inkoopcontroles voor importeurs en groothandelaren, wasgedrag en de vragen die inkoopteams het vaakst stellen.

Specificeer het vulgewicht met tolerantie, schaalconstructie en steekdichtheid schriftelijk vóór de prijs; deze drie variabelen bepalen of een herschikking overeenkomt met het goedgekeurde monster.

Wat telt als een dekbedovertrek in een specificatieblad

Een dekbedinzet, ook verkrijgbaar als dekbedbinnenkant, dekbedinzet of dekbedinzet, is de gevulde laag die voor warmte zorgt. In de meeste exportprogramma's heeft het geen decoratieve print en is het ontworpen om te worden gebruikt in een afneembaar dekbedovertrek of om direct boven de slaper onder een bovenlaken te zitten. Op de sitemap van een typische leverancier van huishoudtextiel staan ​​dekbedovertrekken naast dekbedden, dekbedden en bedovertrekken, en het verschil tussen deze categorieën gaat vooral over de buitenkant en het beoogde gebruik, en niet zozeer over de vulling zelf.

Kopers gebruiken de termen vaak door elkaar, en die gewoonte veroorzaakt specificatiefouten. Een dekbed wordt normaal gesproken gewatteerd met een bedrukte of decoratieve schaal en wordt als een op zichzelf staand product verkocht. Een dekbedinzet is een effen of stevige laag die wordt verkocht als warmtebron voor een aparte hoes. Een dekbed of sprei is over het algemeen lichter en valt als decoratie over de zijkanten van het bed. Een deken bevat helemaal geen vulling. Als er op de inkooporder een dekbedovertrek staat, maar de referentiefoto een bedrukt dekbed toont, zal de fabriek een ander product opgeven en ontvangt de koper iets dat niet overeenkomt met het winkelplan.

Indicatieve vergelijking van gevulde strooiselformaten; De vulgewichten variëren afhankelijk van de markt, het seizoen en de positionering van de retailer.
Formaat Typische schaal Wordt verkocht met hoes Indicatief vulgewicht Belangrijkste gebruik
Dekbedinzet Effen wit, donsbestendig of microvezel Hoes wordt apart verkocht 150-600 g/m² Thuis, hotel, private label
Trooster Bedrukt of effen, gewatteerd Gebruikt zoals verkocht 200-400 g/m² Detailhandel en cadeausets
Dekbed of dekbed Bedrukt, geborduurd of kant Nee 100-250 g/m² Decoratieve gelaagdheid
Bedovertrekset Gewatteerd of ultrasoon gebonden Nee 80-200 g/m² Bedbekleding met kussenhoezen

Er volgen twee praktische gevolgen. Ten eerste moeten de inzet en de hoes als paar worden opgegeven en gedimensioneerd, omdat de afmetingen, hoeklussen en randafwerking van de inzet bepalen of de hoes goed hangt en op zijn plaats blijft. Ten tweede kunnen kopers, omdat de inleg in de detailhandel zelden zichtbaar is, hun budget verleggen van het bedrukken en verpakken naar opvulkwaliteit en stiksels zonder het uiterlijk van de voltooide set te beschadigen. Die herverdeling is meestal de plek waar herhalingsaankopen worden gewonnen.

Behandel het dekbedovertrek en de overtrek als één geheel, en besteed het zichtbare budget aan vulling en stiksel in plaats van aan decoratie.

Vulopties voor dekbedovertrekken en wat elk u kost

De vulkeuze bepaalt de warmte-gewichtsverhouding, het wasgedrag, het allergeenprofiel en, heel vaak, meer dan de helft van de landkosten. Een fabriek kan de schaalstof binnen een week vervangen; Het wijzigen van de vulling betekent meestal een nieuwe inkooporder voor grondstoffen en een nieuwe bemonsteringsronde.

Vullingen van dons en veren

Donsclusters houden de lucht efficiënter vast dan welke gesponnen vezel dan ook. Daarom kan een donsinzetstuk van 400 g/m2 net zo warm aanvoelen als een polyester inzetstuk van 550 g/m2. Vulkracht is de gebruikelijke maatstaf en varieert tussen ongeveer 550 en 800 kubieke inch per ounce voor commercieel beddengoed, waarbij hogere cijfers grotere, veerkrachtigere clusters betekenen. Verhoudingen van dons tot veren, zoals 80/20 of 75/25, beschrijven de mix; meer veren betekent meer gewicht en minder loft voor dezelfde warmte. Dons vereist een dicht geweven, donsdichte schaal en, voor premiumconstructies, schottenwanden in plaats van eenvoudige quiltlijnen, anders migreert de vulling binnen één seizoen naar de hoeken.

Zorgen over allergenen gaan vooral over stofophoping en resten van vereneiwitten. Daarom worden gewassen en behandelde vullingen als hypoallergeen op de markt gebracht. Voor kopers die een donsachtig hok willen zonder het allergeenprofiel of de prijsvolatiliteit, past een behandeld dons- of een hoog hok-donsalternatief programma meestal beter.

Luxury Winter Comforter Hypoallergenic Down Luxe winterdekbed hypoallergeen dons Functie: Ontworpen om uitzonderlijke warmte te bieden tijdens de koudste maanden, creëert dit winterdekbed een gezellig toevluchtsoord dat effectief de lichaamswarmte vasthoudt terwijl... Bekijk Product →

Wanneer een detailhandelaar zowel een natuurlijke vulling als een synthetisch alternatief verkoopt, moeten de twee producten naast elkaar worden bemonsterd met hetzelfde vulgewicht. Klanten vergelijken ze in het schap, en het verschil in loft onder dezelfde GSM rechtvaardigt het prijsverschil in de catalogus.

Polyester microvezel en alternatieve donsvullingen

Gesiliconiseerde holle geconjugeerde vezels blijven het werkpaard van geëxporteerde dekbedovertrekken. Denier en snijlengte bepalen hoe de vulling zich gedraagt: fijnere denier voelt zachter aan, terwijl grovere, gekrompen vezels beter bestand zijn tegen compressie bij herhaald gebruik. De voordelen zijn consistente GSM-controle, machinewasbaarheid, geen allergeenproblemen en voorspelbare kosten. De wisselwerking is het herstel van de zolder, omdat de synthetische vulling geleidelijk vlakker wordt onder lichaamsgewicht en vacuümverpakking. Kopers die lange zeeroutes varen, moeten de bij het verpakken gebruikte compressieverhouding bevestigen en de goederen laten herstellen voordat ze in de winkel worden tentoongesteld.

Katoen, wol en gemengde vullingen

Katoenen vulling voelt zwaarder aan voor dezelfde warmte, maar ademt goed, wat geschikt is voor vochtige markten en klanten die niet houden van de gladde hand van synthetische vulling. Tenzij de tussenvulling is vernaald of met hars is gebonden, kan deze tijdens het wassen klonteren. Wol biedt een sterke vochtregulatie en is populair in Europese natuurvezelprogramma's, hoewel het zachter moet worden gewassen en moet worden beschermd tegen motten tijdens opslag. Mengsels van katoen en polyester, of microvezels met een klein aandeel dons, zijn gebruikelijke manieren om het handgevoel in evenwicht te brengen met de kosten.

Zijde en speciale vullingen

Zijdezijde-inzetstukken zijn licht, temperatuurregulerend en duur, en ze bevatten meestal instructies voor handwas of stomen. Bamboe- en viscosemengsels worden op de markt gebracht als verkoeling, en vullingen van kameelhaar of kasjmiermix verschijnen in premium wintercollecties. Dit zijn nicheprogramma's met kleinere volumes, strengere bemonsteringseisen en langere doorlooptijden voor grondstoffen.

Kies de vulling vóór de schaal: dons geeft de beste warmte-gewichtsverhouding, maar vereist een constructie van schotten, terwijl microvezel commercieel witwassen tolereert en de meest voorspelbare GSM levert.

Vulgewicht, GSM, TOG en de warmte die een koper daadwerkelijk nodig heeft

Het vulgewicht wordt uitgedrukt in gram per vierkante meter, berekend over de voorkant van het inzetstuk in plaats van per eenheid. Een insteekvel van 220 bij 240 cm van 300 g/m2 bevat dus grofweg 1,58 kg vulling, wat handig is als je een offerte aan de grondstofprijs vergelijkt. Toleranties zijn belangrijker dan de meeste kopers verwachten: plus of min 5 procent is een gebruikelijke commerciële toeslag, en een leverancier die plus of min 10 procent prijsgeeft, verkoopt u in feite twee verschillende producten in één zending.

De Europese en Britse detailhandel maakt vaak gebruik van TOG in plaats van GSM, waarbij ongeveer 4,5 TOG overeenkomt met een zomergewicht, 10,5 TOG met lente en herfst en 13,5 TOG met wintergewicht. De schalen zijn niet perfect uitwisselbaar omdat schaalstof en stiksels ook de warmteopslag beïnvloeden, dus een conversietabel is eerder een startpunt dan een garantie voor gelijkwaardigheid.

Indicatief vulgewicht dekbedovertrek per slaapomgeving (middenklasse GSM)

Tropische en warme kamers, boven 24 C
150-200
Lente en herfst, 18-24 C
250-300
Hotelkamers met airconditioning, 20-22 C
300-350
Koele nachten, 12-18 C
350-450
Koude winter en onverwarmde kamers, onder de 12 C
500-600

Het diagram suggereert dat geen enkele bijlage elk klimaat bestrijkt waarin een distributeur kan dienen. De band van 300 tot 350 gsm is doorgaans het veiligste product voor hotelkamers met airconditioning. Daarom zijn horecaprogramma's daar geclusterd en is dit het gewicht dat het vaakst wordt gevraagd voor een eerste proefbestelling. Waar een detailhandelaar slechts één gewicht kan vermelden, wordt het bandje van 250 tot 300 gsm doorgaans het langste seizoen verkocht in gematigde markten, waarbij de hoes en een extra deken het aanpassingswerk doen. Kopers die twee gewichten kunnen dragen, zien over het algemeen de sterkste combinatie in de banden van 250 tot 300 gsm en 400 tot 450 gsm, aangezien deze het grootste deel van het jaar zonder derde SKU dekken. In de praktijk moet het vulgewicht samen met de schaal en de richtprijs worden bepaald, en niet afzonderlijk, omdat een zwaardere vulling in een dunne schaal eenvoudigweg een zwaar inzetstuk oplevert dat nog steeds koud aanvoelt.

Voor een nadere blik op hoe gelaagd beddengoed warmte vasthoudt tijdens de koudere maanden, verwijzen we naar onze opmerkingen over hoe huishoudtextiel voor extra warmte zorgt in de winter doorloop de laag-voor-laag logica die retailers kunnen hergebruiken in hun eigen koopplannen.

Hypoallergenic Summer Quilt Baby Safe Hypoallergeen zomerdekbed, babyveilig Functie: Dit seersucker-dekbed is ontworpen voor warme zomeravonden en tropische klimaten en biedt een uitzonderlijk ademend vermogen en koelcomfort. De unieke gekreukelde textuur... Bekijk Product →

Bij lichte gewichten verschijnen bouwsnelkoppelingen het eerst. Een zomerinzetstuk van 150 tot 200 g/m2 heeft zeer weinig vulling om slecht quiltwerk te verbergen, zodat het steekpatroon en het gevoel van de schaal de volledige indruk van kwaliteit in de hand van de klant overbrengen.

Schrijf het vulgewicht als een bereik met een tolerantie van niet meer dan plus of min 5 procent, en bevestig het TOG-equivalent in het bemonsteringsrapport.

Shell-stof en stiksels: de twee plaatsen voor het dekbedovertrek falen

De meeste retourzendingen worden niet veroorzaakt door de vulling. Ze worden veroorzaakt door vulling die door de schaal ontsnapt, door naden die opengaan na de eerste commerciële wasbeurt, of doordat de quiltlijnen inzakken zodat het inzetstuk in het midden een losse zak vezels wordt en een lege schaal aan de randen.

Shell-stoffen

  • Donsdicht katoen, gewoonlijk met een draaddichtheid van 200 tot 300 en strak geweven of gekalanderd, is de standaardkeuze voor dons- en verenvullingen.
  • Polykatoenmengsels met een draaddichtheid van 180 tot 200 bieden een lagere prijs met voldoende duurzaamheid voor synthetische vullingen in hotelprogramma's.
  • Microvezelschalen van ongeveer 90 tot 110 g/m2 voelen zacht aan en zijn bestand tegen pilling, en zijn geschikt voor donsalternatieve inzetstukken die gericht zijn op winkelcomfort.
  • Geborstelde microvezel voelt warmer aan, maar kan sneller pillen, waardoor het beter geschikt is voor winter- of decoratieve programma's dan voor wasgoed met een hoge omzet.
  • Het aantal threads is een marketinggetal boven een bepaald punt; constructie, garenkwaliteit en afwerking zijn belangrijker dan het aantal dat op het etiket staat vermeld.

Stiksels, quilten en randafwerking

  • Bij het quilten van dozen op 25 bij 25 cm of 30 bij 30 cm wordt de vulling verdeeld; bredere dozen maken verplaatsing mogelijk, en smallere dozen verhogen de arbeidskosten.
  • Een steekdichtheid van 8 tot 12 steken per inch is een werkbare band, waarbij het hogere uiteinde beter is voor donsvullingen.
  • De baffle box-constructie, waarbij stoffen wanden de vulkanalen scheiden, is de juiste keuze voor een hoog vulvermogen, maar voegt materiaal en naaitijd toe.
  • Ultrasone binding vermijdt naaldgaten volledig en vermindert vezellekkage, hoewel het geschikt is voor lichtere vullingen en specifieke schaalsamenstellingen.
  • Dubbelgevouwen of gebieste randen, met hoeklussen of lipjes, beschermen het inzetstuk en houden het verankerd in de hoes.
  • Naadslip- en vulmigratietests moeten worden aangevraagd op het pre-productiemonster, niet op de bulkbestelling.

Deze details verschijnen zelden op een offerte van één pagina, en dat is precies de reden waarom ze in de technische specificatie moeten worden vermeld. Een leverancier die de steekdichtheid of de quiltgrootte niet schriftelijk kan beschrijven, zal deze parameters waarschijnlijk bij elke nieuwe bestelling anders interpreteren.

Buitenkant en stiksels bepalen de duurzaamheid: specificeer het stoftype, de quiltgrootte, de steekdichtheid en de randafwerking, omdat de vulling alleen zo goed presteert als de constructie die deze vasthoudt.

Afmetingen dekbedovertrekken: bijpassende hoezen, bedden en marktstandaarden

Maatafwijkingen zijn een van de meest voorkomende oorzaken van klachten van klanten en worden bijna altijd veroorzaakt door een ontbrekende maatvoering en niet door een snijfout. Geweven katoenen schelpen ontspannen en krimpen lichtjes na de eerste wasbeurt, dus geëxporteerde goederen worden normaal gesproken gesneden met een krimptoeslag en geaccepteerd met een tolerantie van ongeveer plus of min 2 cm. Een inzetstuk dat een paar centimeter kleiner is dan de hoes, ziet er altijd ondergevuld uit, hoeveel vulling er ook in zit.

Gangbare maten voor dekbedovertrekken per markt; Hospitality-maten worden meestal aangepast aan de matras plus een valtoeslag.
Markt Gangbare wisselplaatmaten (cm) Neetes
Verenigde Staten Twin 173 x 218, Full of Queen 224 x 234, King 264 x 234 Vaak vermeld in inches; Queen zorgt voor volume
Verenigd Koninkrijk Enkel 135 x 200, Dubbel 200 x 200, King 225 x 220, Super King 260 x 220 TOG-ratings worden veel gebruikt in de detailhandel
Continentaal Europa 135 x 200, 155 x 220, 200 x 200, 240 x 220 Metrische maatvoering, vaak verkocht met bijpassende hoezen
Australië en Nieuw-Zeeland Enkel 140 x 210, Queen 210 x 210, King 240 x 210 Lokaal verkocht als quilts of dekbedden
Hotel en gastvrijheid Queen 203 x 203, King 229 x 229, aangepaste breedtes tot 260 Op maat van de matras plus drop, vaak met inzetstukken
Japan en Korea 150 x 210, 190 x 210, 200 x 210 Kleinere voetafdrukken, lichtere vullingen

Voor een groothandelsprogramma is de veilige standaard het opgeven van drie maten en twee gewichten in plaats van zes maten en één gewicht, omdat maatfouten goedkoper te corrigeren zijn in de snijfase dan fouten in het vulgewicht. Kopers uit de horeca willen doorgaans dat het inzetstuk iets breder zit dan de matras, zodat de hoes over de zijkanten valt, terwijl kopers in de detailhandel de neiging hebben om het inzetstuk in dezelfde nominale maat als de hoes te kopen. Controleer welke logica van toepassing is voordat het monster wordt gesneden en noteer dit op het specificatieblad.

Maak afspraken over de krimptoeslag en een maattolerantie van plus of min 2 cm tijdens de bemonsteringsfase, omdat klachten over de maat in de meeste retourgegevens van de detailhandel groter zijn dan klachten over de vulling.

Dekbedinzetstukken bij een fabrikant kopen: wat u moet verifiëren

Wanneer kopers overstappen van een handelsbedrijf naar een directe fabrikant, verbetert de kostenstructuur doorgaans, maar verschuift de last van de specificatie naar de koper. Een bekwame leverancier van dekbedovertrekken moet zijn vullijn, zijn quiltcapaciteit en zijn inspectieroutine zonder voorbereiding kunnen beschrijven, omdat dit de drie gebieden zijn waar bulkbestellingen afwijken van monsters.

Fabriekscapaciteit die de moeite waard is om te bevestigen

Vraag hoeveel quiltmachines er in bedrijf zijn, of het vullen mechanisch of met de hand wordt geblazen, hoe de schaal wordt ontspannen voordat deze wordt gevuld en hoeveel stukken de lijn per dag kan voltooien. Een jaarlijks capaciteitscijfer is handig voor schaalgrootte, maar de dagelijkse output van de specifieke lijn waarop uw bestelling wordt uitgevoerd, bepaalt de leverdatum. Kopers die gemengde bestellingen plaatsen voor dekbedovertrekken, dekbedden, lakensets en matrasbeschermers moeten ook bevestigen of deze categorieën op dezelfde locatie of bij onderaannemers worden uitgevoerd, aangezien gesplitste productie de inspectie en het consolideren van verzendingen bemoeilijkt.

Wat hoort er op het specificatieblad?

  1. Vulmateriaal, denier of vulkracht, en mengverhouding, indien van toepassing.
  2. Vulgewicht in gsm met een expliciete tolerantie, vermeld per formaat.
  3. Samenstelling van de schelpstof, garentype, draadaantal en afwerking.
  4. Afmetingen van het quiltpatroon, steekdichtheid en randconstructie.
  5. Afgewerkte afmetingen in centimeters voor elke maat, met tolerantie.
  6. Etiketten: vezelgehalte, onderhoudsinstructies, barcode en land van herkomst.
  7. Verpakking: compressieverhouding, polybag of non-woven tas, afmetingen van de doos en verzendmarkeringen.
  8. Keuringseisen, bemonsteringsplan en het aanvaardbare kwaliteitsniveau.

MOQ, doorlooptijd en prijsstructuur

Voor op maat gemaakte dekbedovertrekken beginnen de minimale bestelhoeveelheden doorgaans rond de 500 tot 1.000 stuks per maat en kleurencombinatie voor een OEM-programma, en kunnen lager worden als een fabriek de omhulsel en vulling al op voorraad heeft. De productietijd bedraagt ​​over het algemeen 25 tot 45 dagen na goedkeuring van het monster en deponering, waarbij het langere uiteinde van toepassing is op donsvullingen en bedrukte omhulsels. Het vullen is meestal het grootste kostenelement, gevolgd door het materiaal van de buitenkant, de arbeid en de verpakking, dus een prijsverlaging komt bijna altijd voort uit een van deze vier artikelen en niet uit de overheadkosten.

Testen, compliance en documentatie

  • Verificatie van het vezelgehalte ter ondersteuning van de labelclaim.
  • Formaldehyde, pH en kleurechtheid voor markten met strikte chemische limieten.
  • Maatvastheid na het wassen, waardoor de maatbelofte wordt gerespecteerd.
  • Vulmigratie en naadsterktecontroles voor gevulde producten.
  • Certificering door derden, zoals OEKO-TEX Standard 100, waar het retailkanaal dit vereist.
  • Val- en compressietests van dozen voor lange zeevracht.
Pure Cotton Soft Comforter Set Zachte dekbedset van puur katoen Functie Huidvriendelijk en ademend: puur katoenmateriaal is zacht en comfortabel, goed voor de ademhaling en geschikt voor gevoelig huidvocht. Absorptie en persp... Bekijk Product →

Kopers die katoenprogramma's naast synthetische programma's uitvoeren, proeven vaak beide voordat ze een keuze maken, omdat katoenen inzetstukken anders in de hand aanvoelen en een iets andere steekdichtheid nodig hebben om naaldafdrukken langs de quiltlijnen te voorkomen.

Inspectie vóór verzending

Een inspectie vóór verzending op een acceptabel kwaliteitsniveau van 2,5 voor grote gebreken is standaardpraktijk. De controlepunten die er het meest toe doen bij dekbedinzetten zijn de verdeling van de vulling over het hele oppervlak, dimensionale controle op ten minste drie stukken per maat, naad- en hoekveiligheid, vezellekkage bij lichte slijtage, nauwkeurigheid van het etiket en consistentie van het gewicht van de doos. Inspecteren nadat de goederen zijn gecomprimeerd en verpakt, maakt het veel moeilijker om vulmigratie te detecteren. Zorg er dus voor dat de inspectie vóór de definitieve compressie plaatsvindt, waar het schema dit ook toelaat.

Een fabrikant van dekbedovertrekken moet worden beoordeeld op basis van de vulmethode, de quiltcapaciteit en de inspectieroutine, en niet alleen op basis van de jaarlijkse capaciteit.

Richtlijnen voor verzorging, witwassen en opslag om door te geven

Onderhoudsinstructies zijn een specificatie-item en geen bijzaak. De wasmethode die u op het etiket afdrukt, bepaalt welke combinaties van vulling en schaal in de eerste plaats acceptabel zijn, en niet-overeenkomende zorgclaims zijn een vaak voorkomende oorzaak van retourzendingen in markten met strenge regels voor consumentenbescherming.

Thuis witwassen

  1. Was kleine en middelgrote maten op 30 tot 40 C op een fijn programma met een verlaagde centrifugesnelheid.
  2. Gebruik waar mogelijk een machine met voorlader om de mechanische belasting op de naden te verminderen.
  3. Dons- en vereninzetstukken: drogen in de droger op laag vuur met twee of drie droogballen om de loft te herstellen.
  4. Vermijd bleekmiddel en wasverzachter, omdat beide de veerkracht van de vezels en de waterafstotendheid beïnvloeden.
  5. Droog het volledig voordat u het opbergt, omdat opgesloten vocht schimmelvorming in de vulling bevordert.

Hotel- en commerciële witwaspraktijken

Commerciële wasserijen wassen vaak op hogere temperaturen, met een sterkere chemie en langere cycli. Synthetische vullingen verdragen dit patroon beter dan dons, dat sneller volume verliest en zorgvuldiger moet drogen. Horecakopers moeten een monster testen tijdens de beoogde wascyclus voordat ze een bulkbestelling goedkeuren, en mogen een realistische levensduur verwachten, gemeten in wascycli in plaats van in jaren. Als een hotel een wasserette met een hoge omzet exploiteert, is een gewatteerd synthetisch inzetstuk met strak quiltwerk meestal de meest economische specificatie.

Opslag

  • Bewaar in een ademende katoenen of non-woven zak in plaats van in een afgesloten plastic zak.
  • Vermijd langdurige vacuümcompressie, waardoor het loftherstel bij synthetische vullingen wordt verminderd.
  • Houd opslagruimten droog en wissel de voorraad zodat oudere eenheden eerst worden gebruikt.
  • Voeg bij wolvullingen bescherming tegen motten toe tijdens langdurige opslag.

Stem de vulling af op de wasomgeving voordat u het wasetiket schrijft, en test één monster tijdens het echte wasprogramma in plaats van via een laboratoriumbenadering.

Veelgestelde vragen over dekbedovertrekken

Wat is het verschil tussen een dekbedovertrek en een dekbed?

Een dekbedinzet is een met effen omhulsel gevulde laag die is ontworpen om te worden gebruikt in een afneembare hoes, terwijl een dekbed normaal gesproken een decoratieve of bedrukte omhulsel heeft en wordt gebruikt zoals verkocht. De inzet draagt ​​de warmte en wordt zelden gezien; het dekbed maakt deel uit van het zichtbare beddengoedontwerp. Sommige markten gebruiken de termen door elkaar. Daarom moeten specificatiebladen altijd een referentiefoto bevatten.

Welk GSM-dekbedovertrek moet een hotel kopen?

Voor kamers met airconditioning met een temperatuur van ongeveer 20 tot 22 C is de band van 300 tot 350 gsm het meest gebruikelijke uitgangspunt, met lichtere gewichten voor tropische eigendommen en zwaardere gewichten voor onverwarmde kamers. Horecakopers moeten de wascyclus bevestigen voordat ze het vulgewicht vaststellen, omdat agressief wassen na verloop van tijd de luchtigheid vermindert.

Is een hoger draadaantal altijd beter voor een dekbedovertrek?

Niet noodzakelijkerwijs. Boven een bepaald punt zegt het draadaantal heel weinig over de duurzaamheid, en een strak geweven stof met een draaddichtheid van 200 tot 300 presteert vaak beter dan een los geweven stof met een hogere draadtelling. Garenkwaliteit, weefdichtheid en afwerking zijn belangrijker dan het aantal dat op het etiket staat.

Hoe lang moet een dekbedovertrek meegaan?

De levensduur is afhankelijk van het vultype, de constructie van de behuizing en de wasfrequentie. Synthetische vullingen die in commerciële wasserijen worden gebruikt, hebben over het algemeen de kortste levensduur, terwijl goed geconstrueerde donsinzetstukken die bij thuisgebruik worden gebruikt de neiging hebben om de lucht aanzienlijk langer vast te houden. Kopers moeten de levensduur definiëren in wascycli voor horecaprogramma's en in seizoenen voor winkelprogramma's.

Kunnen dekbedovertrekken in de wasmachine worden gewassen?

Inzetstukken van polyester en microvezels zijn over het algemeen machinewasbaar op 30 tot 40 C. Katoenen tussenvulling kan klonteren, tenzij deze is vernaald of gebonden. Dons- en vereninzetstukken kunnen worden gewassen, maar ze moeten op een laag vuur in de droger worden gedroogd met droogballen om de luchtigheid te herstellen, en herhaaldelijk nat wassen verkort hun levensduur.

Wat is een typische minimale bestelhoeveelheid voor op maat gemaakte dekbedovertrekken?

Aangepaste OEM-programma's beginnen gewoonlijk rond de 500 tot 1.000 stuks per maat en kleur, en kunnen lager zijn als de schaalstof en vulling al op voorraad zijn. Bij gemengde bestellingen van inzetstukken, dekbedden en beddengoedsets is soms een lagere hoeveelheid per artikel mogelijk, omdat de fabriek de productieruns kan consolideren.

Bieden leveranciers zowel dons als donsalternatieve vullingen aan?

Veel gevestigde producenten van huishoudtextiel exploiteren beide lijnen, omdat de twee producten quilt- en afwerkingsapparatuur delen, maar verschillen wat betreft de inkoop van grondstoffen, schaalvereisten en inspectiepunten. Kopers die de twee vergelijken, moeten ze met hetzelfde vulgewicht uitproberen om het echte verschil in hok te zien.

Hoe controleer ik de stikkwaliteit vóór verzending?

Meet de steekdichtheid op ten minste drie stukken per maat, controleer of de quiltvakken consistent zijn over de hele voorkant, trek voorzichtig aan de naden en hoeken en controleer of er geen vulling ontsnapt onder lichte slijtage. De vulverdeling over de wisselplaat is de snelste indicator voor het correct functioneren van de vullijn.

Welke maten moet een groothandel dekbedovertrekprogramma omvatten?

De meeste groothandelsprogramma's omvatten drie tot vier maten, meestal een enkele of dubbele, een dubbele of koningin, een koning en soms een superkoning. Door elke maat bij elk vulgewicht af te dekken, wordt de voorraad vermenigvuldigd zonder veel doorverkoop toe te voegen. Het is dus meestal beter om een ​​tweede vulgewicht toe te voegen voordat je een vijfde maat toevoegt.

Hoe moeten dekbedovertrekken verpakt worden voor export?

Compressieverpakking vermindert de vrachtkosten, maar heeft invloed op het herstel van de zolder. Daarom moet de compressieverhouding worden overeengekomen en getest in plaats van aan de verpakkingslijn te worden overgelaten. Inserts worden meestal verpakt in polybags of non-woven zakken en vervolgens verpakt in een doos met een consistent gewicht per doos en duidelijke verzendmarkeringen. Zorg voor een herstelperiode vóór de weergave in de winkel, wanneer hoge compressie is gebruikt.

De meeste vragen over het dekbedovertrek komen terug op één kwestie: of de schriftelijke specificatie nauwkeurig genoeg is voor een andere productierun om het goedgekeurde monster te reproduceren.

Waar moet ik heen?

Als u een dekbedovertrek-, dekbed- of dekbedprogramma samenstelt en fabrieken vergelijkt, begin dan met een leverancier die de vulgewichten, de schaalconstructie en de inspectieroutine in cijfers kan beschrijven in plaats van bijvoeglijke naamwoorden, en vraag om een specificatieblad vóór een prijs. Dat ene verzoek scheidt fabrikanten zeer snel van handelaren.

Vraag naar het specificatieblad en het inspectieplan vóór verzending voordat u naar de prijs vraagt, en de rest van het dekbedovertrekprogramma wordt voorspelbaar.